TJ Sokol Slezské předměstí

Koncem roku 2005 jsme se já (Filip Hušek) a Jan (Pavouk) Tomšovský rozhodli pro stavbu vertikální rampy. Rampa na Dukle v Pardubicích, na které jsme od léta 2003 do té doby trénovali, již zoufale potřebovala nový povrch. Protože možnost, že by nám někdo rampu postavil nebo dokonce jen zaplatil materiál, se ukázala již během miulých let skutečně nepravděpodobná, zůstaly nám v podstatě jen dvě možnosti. Investovat vlastní finance do povrchu a dále několikrát týdně cestovat 25 km do Pardubic, nebo zapojit podstatně větší úsilí do stavby nové rampy v Hradci.
Představa, že bychom nasázeli řádově desetitisíce korun do překližek, na které bude pršet a padat sníh, nemluvě o občasných pyrotechnických aktivitách návštěvníků parku na Dukle, nám rozhodování o stavbě rampy v HK poněkud usnadnila. Město, ve kterém kdysi Jakub Staša rozdmýchal rampové nadšení, konečně mělo mít stálou rampu.

Začal jsem hledat vhodné místo, na kterém by rampa mohla stát. Přemýšlel jsem i o koupi pozemku. Naštěstí jsem se obrátil také na TJ Sokol Slezské předměstí, kde se mi podařilo vyjednat umístění rampy shodou okolností velmi blízko Pavoukova bydliště. Umístění v již existujícím sportovním areálu mělo spoustu výhod, jako je zázemí šaten a bezproblémové napojení na energie.

Po dohodě jsme založili při TJ nový oddíl a v areálu Na Háječku jsme 9. 1. 2006 stavbu zahájili. Při stavbě jsme zúročili četné zkušenosti ze stavění překážek a nástaveb ramp, takže jsme měli dobrou představu, co stavíme a jak chceme, aby výsledek vypadal.

Dne 8. 3. 2006 jsme se na nové U-rampě poprvé zhoupli a rozhodně nás nezklamala. Na zimu byla s pomocí Máry Čejchana a dalčích brigádníků postavena střecha. Během následujících let byl zatím třikrát kompletně renovován povrch. Sponzoring je rozhodně stále otevřen, protože jen samotná údržba přijde ročně na více než 50 000,- Kč, přičemž veškerou práci děláme odpočátku výhradně svépomocí, takže neživíme žádnou spřátelounou ani cizí firmu.

Rampa je v Hradci Králové v oploceném sportovním areálu TJ Sokol Slezské Předměstí v parku na Háječku, 200 m směrem zpět do města od zastávky MHD Cihelna, což je konečná stanice linek číslo 3, 6, 14, 27 a 5. Na kole je to z centra zhruba 10 minut. Přístup je možný pouze ze severu, tj. ze tř. SNP zahni kolem hospody U kozatý do ulice Březová, pak doleva do ulice Topolová a doprava přes park po prašné cestě. [50°13'9.675"N, 15°51'48.186"E] / [50.2193542N, 15.8633850E]

Eng flag
-_- Riot Studios, DLF, ©2010
Return icon